cegła-wnetrze

Cegła w domu – nowoczesne rozwiązanie

Cegły są coraz chętniej wykorzystywane we wnętrzach jako element dekoracyjny, stanowiący jednocześnie alternatywę dla zwykłych ścian gipsowych — cegła w domu to rozwiązanie idealne zarówno do wnętrz rustykalnych, jak i tych industrialnych, warto więc wiedzieć jak ją odpowiednio wykorzystać!

Ścianka działowa inaczej

Murowana ścianka działowa wykonana z cegły to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam oddzielić np. kuchnię od jadalni, nowoczesnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę jest ścianka parawanowa, która nie dochodzi do sufitu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że warunkiem uzyskania dobrego efektu jest w tym wypadku precyzyjne wykonanie, co wiąże się m.in. z prowadzeniem przewodów w drążeniach cegieł. Cegła w domu, w postaci ścianki stanowić będzie doskonałe tło dla drewnianych mebli oraz z pewnością doda wnętrzu uroku.


Cegła w salonie

Cegła w domu lub mieszkaniu, które utrzymane jest w stylu nowoczesnym to rozwiązanie, które jeszcze bardziej podkreśli ich charakter. Świetnym pomysłem jest zastosowanie cegły w stylu fabrycznym i zestawienie jej z surową, białą ścianą, co będzie się idealnie komponować z minimalistycznym wystrojem. Ciekawym pomysłem jest również ściana z cegły we wnęce, która imitowałaby fragment starego muru — w połączeniu z białym kolorem ścian efekt jest niezwykle ciekawy. Cegła w salonie może też posłużyć do wykonania konstrukcji barku, który oddzielałby salon od kuchni — w zestawieniu ze szkłem czy metalem uzyskamy efekt modernistyczny, który jest aktualnie niezwykle modny.


Cegła w łazience — czemu nie?

Cegła w domu to nie tylko cegła w salonie czy kuchni, materiał ten doskonale sprawdzi się nawet w łazience. Ścianka wykonana np. z czerwonej cegły nie będzie już potrzebować żadnych dodatkowych ozdób, gdyż sama w sobie jest efektowna, a co najważniejsze również trwała. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętać należy o fugach, które wykonane muszą być bardzo dokładnie i precyzyjnie, tak aby nie popsuć ogólnego wrażenia.20


Cegła to świetne rozwiązanie zarówno dla ludzi ceniących minimalizm, jak i tych, którzy cenią trwałość i klasykę, aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych odmian tego materiału, z których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Źródło:
http://muratordom.pl/wnetrza/wykonczenie-scian/cegla-we-wnetrzu-zdjecia-aranzacje-wnetrz,124_3799.html?page=1
http://muratordom.pl/budowa/elewacje/cegla-na-scianie-wnetrza,20_8424.html