mieszkanie

Trendy w aranżacji mieszkania 2017

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, zapowiadane od paru miesięcy nowe trendy aranżacyjne zaczynają zyskiwać coraz bardziej realną formę. Zamiast tracącego na popularności stylu skandynawskiego, w 2017 roku murowanym hitem staną się bardziej wyszukane wystroje, oparte na wykorzystaniu materiałów ekologicznych. Zapowiada się także powrót do barw, zarówno subtelnych, jak i ostrzejszych. Tym samym surowa do tej pory przestrzeń wyparta zostanie przez harmonijny oraz przytulny nastrój.

Kolory pastelowe

Wśród zapowiedzi najmodniejszych tegorocznych kolorystyk, autorytety zajmujące się doborem barw ponownie zwracają szczególną uwagę na odcienie pastelowe. Rozmyte, akwarelowe kolory mogą okazać się w 2017 roku kluczowym elementem aranżacji, wpływającym bezpośrednio na wygląd całego wnętrza. Podobnie jak w roku ubiegłym, największą popularnością znów mają cieszyć się odcienie błękitnego oraz różowego. Obecność tych kolorów na tapetach, tkaninach oraz ozdobach, może inspirująco wpłynąć na kompozycję całego mieszkania.

Dodatki w stylu ekologicznym

Trendy ekologiczne upowszechniają się wielu dziedzinach, dzięki czemu kierunek ten ma szansę utrzymać się na dłużej również w stylistyce dodatków do wnętrz. W 2017 roku, przebywanie w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach przypominać ma mieszkanie na łonie natury. Harmonijne zbliżenie się do przyrody we wnętrzu wyrażone zostanie poprzez wybranie odpowiednich materiałów, kształtów oraz kolorów dodatków. Obok drewna, równie dużą atencją cieszyć ma się tym razem również papier i korek.

Drewna egzotyczne

W tym roku szczególnie popularne mają być korzenie drzew egzotycznych, które wyróżniają się nieoczywistymi, nieregularnymi kształtami. Charakterystyczną strukturę tego drewna wykorzystać można do uszlachetnienia ramy obrazu lub lustra, a także zastosować jako bazę lampy lub świecznika. Niezwykle korzystny wpływ drzew znany jest w Japonii od pokoleń. Leśne kąpiele nastrajają bardzo pozytywnie, stąd zauważalny zwrot ku ekologii we wnętrzach.

Kolory ziemi

Naturalność powoli zaczyna być ceniona także w kolorystyce. Granaty i szarości ustąpić muszą miejsca kolorom ziemi. W tym roku aranżacja mieszkania może opierać się na wykorzystaniu dominującej, ciemnej zieleni, którą połączyć można z fioletami oraz nasyconą odmianą czerwieni. Równie popularna staje się kolorystyka zainspirowana barwami roślin egzotycznych. Żółć, pomarańcz i róż doskonale komponują się z różnymi odcieniami zieleni i brązu, Na stonowanie takiego wystroju w dużym stopniu wpływ mają mieć również barwy uzupełniające, takie jak kolory miedzi i złota.