• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Jak się NIE ubrać na ślub – przewodnik dla gościa
ślub

Jak się NIE ubrać na ślub – przewodnik dla gościa

Odpowiednie ubranie na ślub kogoś z rodziny czy przyjaciół to wyzwanie dla każdej kobiety. Wszystkie panie chcą bowiem wyglądać pięknie, jednak w tym wyjątkowym dniu powinny mieć na uwadze, że gwiazdą wieczoru ma być panna młoda. Jak nie popełnić towarzyskiego faux pas na weselu?

Krój ubrania a sylwetka

Dobierając sukienkę na wesele koniecznie należy mieć na uwadze mankamenty własnej figury. Sukienka powinna mieć krój idealnie dopasowany do figury, tak aby tuszować niedoskonałości jakimi obdarzyła nas natura, a z drugiej strony fason powinien podkreślać atuty sylwetki. Panie z nadwagą powinny unikać typowych kopertówek oraz bardzo obcisłych krojów. Warto mieć na uwadze, że podczas każdego wesela stoły są suto zastawione, więc istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że podczas imprezy obwód talii dodatkowo wzrośnie!

Szykownie i elegancko – zwróć uwagę na długość sukienki na wesele

Uroczystość zaślubin, zwłaszcza ta odbywająca się w kościele wymaga ubioru dostosowanego do rodzaju uroczystości. Należy pamiętać o tym, że kościół jest miejscem podniosłym, w którym nie wypada przebywać w sukienkach kończących się tuż za pośladkami. Optymalna długość kreacji weselnej, to zależnie od kroju – kilka centymetrów przed kolano lub sukienka sięgająca kostek. Sukienki mini lepiej zostawić na inne okazje – na przykład wyjścia na dyskoteki ze znajomymi.

Kolorystyka sukienek na ślub – unikaj jaskrawych kolorów

Kolorystyka kreacji jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku, gdy chce się uniknąć złośliwych komentarzy ze strony innych gości weselnych. Wesele to nie jarmark wiejski – przy wyborze sukienki na ślub lepiej jest postawić na sprawdzoną kolorystykę niż eksperymentować z kolorami jaskrawymi. Dobrze sprawdzą się klasyczne czernie (koniecznie z kolorowymi dodatkami) oraz sukienki w kolorach pastelowych. Nigdy, ale to nigdy, wybierając się na ślub znajomych czy kogoś z rodziny w roli gościa nie wolno założyć sukienki w kolorze białym! Barwa ta przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla panny młodej. Ewentualnie można wybrać jasne kremy, ale również te kolory mogą być źle postrzegane.