• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Jak stworzyć modny plażowy look z marką Esprit?
Esprit online

Jak stworzyć modny plażowy look z marką Esprit?

Pełnia lata stanowi szczególny okres w roku. Dla wielu osób jest on równoznaczny z wakacyjnym wypoczynkiem, a rejony nadmorskie to jedna z częściej wybieranych destynacji. Tego rodzaju plany nie mogą naturalnie obyć się bez kluczowych dodatków do garderoby – strojów kąpielowych. Jak w skompletowaniu kreacji na plażę pomoże marka Esprit?

 

Stroje plażowe Esprit – piękno w parze z komfortem

Trendy, zgodnie z którymi kostium kąpielowy powinien odsłaniać jak najwięcej, należą już do przeszłości. Latem 2019 roku na topie znalazły się stroje kąpielowe, które przyciągają wzrok inaczej, niż poprzez odkrywanie ciała. Przyglądając się aktualnym kolekcjom, można zauważyć, iż daleko bardziej liczy się w nich ciekawy projekt czy niebanalne wzornictwo. 

Nad modą na projekty w wersji minimum zatriumfowała obecnie wygoda – oczywiście opakowana w przemyślany design. Kobiety, które postanowią zaplanować swój plażowy wizerunek z salonem Esprit online, z łatwością znajdą tam kostium dostosowany do tego trendu. Będą to zarówno jednoczęściowe stroje w stonowanych kolorach, jak i kostiumy dwuczęściowe w formie sportowego topu oraz zabudowanych fig. 

 

Plażowa wyprawa w przeszłość – nawiązania retro

Jeżeli chodzi o kroje, warto przyjrzeć się bliżej kostiumom kąpielowym o formach zaczerpniętych z mody retro i vintage, jakie znalazły się w kolekcji dostępnej na Esprit online. Inspiracje te wyrażają chociażby w krojach topów i staników, wśród których prym wiodą podkreślające linię biustu bandeau. Analogicznym designem są także figi, spodenki i szorty o podwyższonym stanie. 

Miłośniczki mody początku XX wieku będą miały okazję poczuć się jak pierwsze gwiazdy Hollywood za sprawą jerseyowego kombinezonu z troczkiem. Niejeden projekt stroju marki Esprit przywodzi także na myśl marynistyczną atmosferę. Jest to rezultat wykorzystania barw takich jak granat, czerwień i biel oraz nadruków w paski. Marzycielskie lata 60-te reprezentują z kolei stroje kąpielowe w grochy i kropki.

 

Wzory i kolory lata 2019 – po co sięgnęli projektanci?

Stylistyka najnowszej kolekcji strojów plażowych Esprit w mocny sposób zaznacza trendy związane z geometrycznymi nadrukami. Wyrazistość projektów podkreślona jest także odważnym, przyciągającym wzrok doborem barw. Znajdziemy tu połączenia żółtego z czernią, błękity i róże w kilku odsłonach stroje wyraziste, a także kontrastowe kompozycje neonowych pasów. 

Spory odsetek kostiumów pokrywają duże, kwieciste wzory, kojarzące się z Hawajami czy relaksem pod kalifornijskim słońcem. Florystyczne motywy kompozycji z Esprit online to wyraźny ukłon w stronę tendencji prognozowanych podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Dotyczy to szczególnie motywów, które na wybiegach pokazali Valentino i Dior.

 

Moda nad wodę inaczej – ubrania plażowe

Klimat współczesnych plaż różni się w dużym stopniu od atmosfery panującej na nich jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Postępująca edukacja społeczna w dziedzinie zdrowego wystawiania skóry na słońce nie pozostała bez wpływu na ubiory. Coraz większa grupa plażowiczek nie aspiruje obecnie do zdobycia czekoladowej opalenizny. 

Tę zmianę doskonale odzwierciedlają alternatywy dla kostiumów kąpielowych, których szeroki wybór znajdziemy w odpowiednim dziale Limango – Esprit online. Długie, romantyczne suknie z półprzezroczystej wiskozy, bawełny czy żakardu pojawiają się w nim obok asymetrycznych tunik czy nowatorskich tuniko-sukienek. Marka nie zapomniała przy tym o potrzebach kobiet, które preferują minimalistyczny, sportowy look.