• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Podpowiadamy, jak zorganizować menu na przyjęcie sylwestrowe

Podpowiadamy, jak zorganizować menu na przyjęcie sylwestrowe

Sylwester zaliczany jest do jednych z najbardziej świętowanych nocy w roku. Często z niecierpliwością wyczekiwany jest przez fanów szalonej zabawy do białego rana. To taki specyficzny czas zabawy i beztroski, kiedy też pozwalamy sobie na więcej niż zwykle. Bez względu na to, w jaki sposób świętujemy Sylwestra (czy na wielkim balu, czy domówce), każdy z nas chce, żeby właśnie ten wieczór był szczególny i oczywiście niezapomniany.

Wielka impreza czy domówka?

Możliwości spędzenia imprezy sylwestrowej jest wiele, jedni preferują typowe bale sylwestrowe, inni wolą spędzać czas w domu w gronie najbliższych (rodziny i znajomych). I właśnie kiedy organizujemy Sylwestra w domu, musimy zadbać o to, by nasi goście byli odpowiednio ugoszczeni i obsłużeni. Tu zwykle największe znaczenie ma Sylwestrowe menu. Choć większość z nas zdecydowanie bardziej woli być zapraszanym na imprezę sylwestrową niż być gospodarzami całej domu imprezy sylwestrowej, to niestety nie zawsze znajdziemy się w tej pierwszej grupie. Kiedy organizacja Sylwestra spada na nasze barki, warto odpowiedni się przygotować, by całej imprezy nie spędzić w kuchni.

Catering na sylwestra?

Zorganizowanie cateringu na sylwestra to jeden z lepszych pomysłów, na jaki możemy wpaść. Całe godziny przygotowań, żmudne zakupy i długie gotowanie i pieczeni pójdą w zapomnienie. Obsługa cateringowa to niezwykle nowoczesne, ale i też innowacyjne rozwiązanie dla tych, którzy ten czas lubią spędzać w domu, jedna niekoniecznie chcą oddać się wielogodzinnym przygotowaniom. Catering na sylwestra można zaplanować z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, kiedy też obsługa firmy cateringowej pomoże nam z doborem najlepszych przekąsek i dań, dzięki czemu też będziemy mieć pewność, że dostatecznie dobrze ugościmy naszych gości. Dziś na rynku znajdziemy wiele ofert firm, które obsługują imprezy typu Sylwester, tak więc nie musimy się martwić, że to pomysł trudny w realizacji-wręcz przeciwnie. Firmy cateringowe mają ogromny zasięg, dzięki czemu pyszne jedzenie z dostawą do domu możemy zamówić nawet do odległych miejsc.

Idealne menu

Szeroko oferta dań sprawia, że w ranach cateringu możemy zamówić tradycyjne potrawy typu sałatki, ciepłe dania (zupy, mięsa), jak i małe przekąski. Najlepiej wybierać tradycyjne menu, ponieważ będziemy mieć pewność, że posmakuje większości gości. Jeżeli chcemy wprowadzić od menu sylwestrowego trochę innowacji, tak takie udogodnienia też bez problemu zrealizujemy za pośrednictwem firmy cateringowej. Dziś krewetki czy inne owoce morza już nikogo nie dziwią.

Słodkie przekąski- pączki na sylwestra

Impreza sylwestrowa kojarzy się też ze słodkimi przekąskami. Jeżeli jednak nie jesteśmy wielbicielami tradycyjnych ciast i chcemy ugościć towarzyszy imprezy czymś wyjątkowym, to doskonałym wyborem będzie zamówienie np. przepysznych pączków z pączkarni, która wykona je na nasze zamówienie z dowozem pod sam dom. Pączki na sylwestra to bardzo oryginalne i smaczne rozwiązanie. Oferowane dziś pączki to kwintesencja smaku, zaś pączki na pewno zachwycą wielu gości, bo w końcu kto nie jest wielbicielem pączków?