• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Polowanie na rabat w Internecie, czyli jak i gdzie kupować online?

Polowanie na rabat w Internecie, czyli jak i gdzie kupować online?

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że 45 proc. Polaków robi już zakupy w internecie. To 2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej, jednak rynek rośnie w znacznie szybszym tempie. – Możemy przeczytań na łamach dziennika “Rzeczpospolita”. I o ile kiedyś niechętnie podchodziliśmy do zakupów w sieci, tak teraz kuszeni wyprzedażami online coraz częściej wolimy kupić, coś bez wychodzenia z domu w znacznie niższej cenie.

W sklepach stacjonarnych przyzwyczajeni jesteśmy do sezonowych promocji związanych ze zmianą pory roku, rozpoczęciem wakacji, czy innym z góry określonych wydarzeniem. Wyprzedaże online zdarzają się znacznie częściej, jednak trzeba wiedzieć, gdzie dokładnie szukać i na jakie promocje możemy liczyć. Aby nieco ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik, w którym podpowiadamy, jak upolować rabat w Internecie.

Polowanie na rabat w Internecie, czyli, jak i gdzie kupować online?

Sposobów na upolowanie promocji w sieci jest wiele, jednak warto wyróżnić te, które mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Po pierwsze: rejestracja w sklepach www

Zacznijmy od najprostszej drogi. Wiele sklepów stacjonarnych umożliwia nam założenie konta w swoim serwisie www. Podczas logowania najczęściej podajemy takie dane, jak:

– imię i nazwisko,
– adres e-mail,
– datę urodzenia,
– numer telefonu, zainteresowania oraz adres, jednak te dane sporadycznie.

Dzięki tym parametrom na przykład podczas urodzin możemy liczyć na specjalnie wygenerowane kody rabatowe, które znacznie obniżają ceny naszych zakupów.

Po drugie: newslettery

Niektóre sklepy umożliwiają zapisanie się do ich newslettery, dzięki czemu, jak tylko pojawią się promocje, otrzymujemy e-mail lub wiadomość SMS z krótką informacją na temat obecnie dostępnego rabatu. Dane do rejestracji są podobne jak we wcześniejszym przykładzie.

Po trzecie: kluby zakupowe

Chociaż na świecie kluby zakupowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na to, aby kupić markowe produkty w cenach obniżonych nawet o 80%, to w Polce ten temat jest stosunkowo nowy, chociaż cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Skąd się bierze taka wysoka obniżka?

Wiele osób z obawy przed oszustwem, ceny wydają się zbyt niskie, rezygnuje z zakupów, co jest dużym błędem! Tak wysokie rabaty wynikają z kilku czynników:

– produkty są często pozasezonowe, ale nadal modne;
– niższe koszty logistyczne takich sklepów tzn., że dany właściciel sklepu nie magazynuje produktów u siebie, tylko dostarcza je bezpośrednio od producenta, co pozwala znacznie zaoszczędzić.

To z pewnością jedne z najważniejszych powodów, dla których warto poznać się z klubami zakupowymi.

Oczywiście sposobów na to, aby upolować obniżkę w sklepach online jest wiele, jednak powyżej wskazaliśmy trzy sprawdzone i bezpieczne przykłady, które z pewnością dostępne są dla każdego.

Polecamy również wyprzedaż Esprit online

Zdarza się również, że na wielu serwisach możemy mieć dostęp do aktualnych kodów rabatowych z wielu stron, na których obecnie panuje wyprzedaż, jednak zazwyczaj dotyczą one tylko promocji na wybrany asortyment.