biznes i biżuteria

Pomysły na biznesowy look

Wiele pań, które w pracy obowiązuje dress code narzeka na to, że każdego dnia muszą wyglądać tak samo – z jednej strony elegancka koszula i garsonka w zestawieniu z butami na wysokim obcasie to bardzo kobieca propozycja – z drugiej strony każdy chciałby czasem mieć możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości. Tylko jak to zrobić, aby nie przesadzić i nie włożyć czegoś nieodpowiedniego? Warto zagrać biżuterią!

Odpowiednia biżuteria zmieni każdą stylizację

Jeśli nie można zmienić ubioru – można spróbować zmienić swój wizerunek poprzez dodatki. To mogą być naszyjniki, kolczyki, a nawet bransoletki ręcznie robione. Oczywiście, także i w doborze biżuterii powinniśmy zachować umiar, jest to jednak doskonały sposób na to, aby każdego dnia wyglądać odrobinę inaczej nie naruszając obowiązującego kanonu wizerunku biznesowego. Dzięki wyczuciu smaku i innej biżuterii na każdy dzień naprawdę można poczuć się wyjątkowo we własnej skórze.

Postaw na oryginalność w doborze dodatków

Idealna do tego celu wydaje się biżuteria artystyczna. Skoro już zależy nam na oryginalności – raczej nie wybierajmy dodatków ze sklepów sieciowych, bo trudno o nudniejsze produkcje seryjne. W sieci, ale i w wielu butikach czeka na nas biżuteria artystyczna, która jest oryginalna, ale i wspaniale wykonana. Podstawą każdej biżuterii może być złoto lub srebro, ale oprócz tego można dodać do niej wszystko – różnego rodzaju kamienie szlachetne, które same w sobie wyglądają jak małe dzieło sztuki, koraliki szklane, szkło weneckie, perełki, kryształki, koraliki z masy perłowej, a także bursztyny. Najlepiej posiadać pasujące do siebie zestawy – decydując się więc na bransoletkę najlepiej od razu kupić też kolczyki lub wisiorek. Dzięki temu codzienne kompletowanie garderoby okaże się znacznie łatwiejsze i zabierze mniej czasu. Biżuteria artystyczna może też zostać wykonana na zamówienie, jeśli tylko mamy pomysł co do projektu oraz materiałów, jakie mają zostać wykorzystane. Dzięki takim dodatkom ubiór biznesowy już nigdy nie będzie można nazwać nudnym.