• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Popularne marki, o których nie wiedziałeś że są polskie

Popularne marki, o których nie wiedziałeś że są polskie

Nie wszyscy wiedzą o tym, że niektóre znane marki odzieżowe i marki obuwnicze to firmy polskie. Często kryją się one pod obco brzmiącymi nazwami, ale są to rodzime produkty. Wiele z nich to liderzy światowego rynku. Doskonałym przykładem jest LPP. To polska spółka odzieżowa, która na rynku obecna jest już ponad 20 lat. Zarządza takimi znanymi markami jak Mohito, Reserved, House, Sinsay czy Cropp. Jej twórcami są Marek Piechocki i Jerzy Lublianiec. 

Reserved

To marka, która w swojej ofercie ma produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Obecnie w 13 krajach posiada ponad 500 sklepów. Ubrania Reserved zakupić można m.in. w Egipcie czy Kuwecie.

House

Marka House ma obecnie ponad 165 salonów w kraju i około 110 salonów w całej Europie. Jej oferta skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych w wieku do 25 lat.

Cropp

Obecnie sieć liczy ponad 200 salonów w całym kraju i kilkadziesiąt salonów za granicą. Zakupy w Croppie zrobić można m.in. w Estonii, Słowacji, Rumunii, Rosji czy na Białorusi.

Mohito

Mohito stawia na projekty dla kobiet, które lubią elegancję, ale w miejskim wydaniu. Są to propozycje dla pań pewnych siebie, które znają doskonale swoje mocne strony i lubią bawić się modą. Część ubrań Mohito jest szytych w Polsce.

Sinsay

Sinsay to marka, która skierowana jest do ludzi potrzebujących ciekawych ubrań na co dzień. Są to projekty nietuzinkowe, ale jednocześnie modne. Marka stawia na ciekawe wzory i odważne nadruki.

4F

4F to firma, która produkuje odzież i akcesoria sportowe. To oficjalny partner Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Produkty 4F noszą polscy sportowcy podczas ważnych imprez sportowych. Salony marki znaleźć można w całej Europie.

CCC

Firma produkuje i dystrybuuje obuwie do kilkunastu krajów. Jej początki sięgają lat 90. XX wieku. Początkowo CCC działało pod nazwą Miłek, a potem Żółta Stopa. Od roku 1999 obowiązuje nazwa CCC -Cena Czyni Cuda. Firma promuje zawodowe grupy sportowe. Firma posiada też marki Boti i Quazi.

Vistula

To znana marka męska, która skutecznie konkuruje z takimi potentatami jak Hugo Boss czy Pierre Cardin. Vistula realizuje też usługę szycia na zamówienie.

Wittchen

To również polska marka, o czym niewiele osób wie. Jej początki sięgają początku lat 90. ubiegłego wieku. Nazwa marki wzięła się od nazwiska jej założyciela Jędrzeja Wittchena. Dzisiaj firma ma około 100 salonów w Polsce, Rosji, na Ukrainie i Białorusi.

Carry

To marka, która powstała w roku 2000, a więc stosunkowo niedawno. Jednak mimo dość krótkiej historii zdążyła zdobyć dużą popularność w kraju.

Big Star

To marka w Polsce bardzo popularna, ale niewiele osób wie, że jest to firma polska. Big Star powstał w Szwajcarii, ale w latach 90. XX wieku polscy przedsiębiorcy Wiesław Kostera oraz Bogdan Kaczmarek przejęli sporą część jej udziałów. Dzisiaj firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości jeansów przeznaczonych na rodzimy rynek. Są one szyte w Kaliszu.