Pożyczka w banku czy online?

Obecnie pieniądze można pożyczyć w banku lub skorzystać z pożyczki online. Nie da się ukryć, że propozycje firm pożyczkowych są coraz lepsze i mogą śmiało konkurować z bankami. Ale czy pożyczka przez Internet to dobre rozwiązanie?

Podstawowe różnice między bankami a parabankami

Warto zacząć od tego, że banki najczęściej udzielają kredytów, które są przeznaczone na konkretny cel i bank faktycznie może sprawdzić na co wydaliśmy pieniądze z kredytu. A do tego bank zawsze musi sprawdzić BIK i wewnętrzną bazę danych bankowych. Co ważniejsze kredyt zawsze jest oprocentowany.

A pożyczki udzielane przez parabanki można wydać na dowolny cel i nie jest to kontrolowane. Ważniejsze jest jednak to, że nie muszą one być oprocentowane. Oznacza to, że naprawdę pożyczka może być darmowa i nie jest to tylko haczyk marketingowy.

Dlaczego pożyczki przez Internet są popularne?

W banku trzeba mieć zdolność kredytową, idealną historię spłaty kredytów i umowę o pracę. Dopiero wtedy można liczyć na kredyt. Składając wniosek o pożyczkę online wpisuje się wszystkie swoje dane, podaje się informacje o tym, ile zarabiamy i wydajemy, a także źródło dochodów, ale tutaj akceptowane są wszystkie legalne źródła dochodu także umowy zlecenie, o dzieło czy nawet świadczenia regularnie wpływające na konto.

Można powiedzieć, że uzyskanie pożyczki online jest po prostu łatwiejsze i szybsze. A do tego można trafić na pożyczki bez dodatkowych kosztów i opłat. Taka jest pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego, który i tak jest niski np. 1 grosz, ale można go uniknąć.

Jak działa pożyczka za darmo?

Wiele firm oczekuje przelewu weryfikacyjnego, ale pożyczka bez przelewania grosza też jest możliwa! Coraz więcej parabanków korzysta z aplikacji umożliwiającej sprawdzenie danych podanych we wniosku z danymi osobowymi podanymi do banku, w którym mamy konto i na które wpłynie pożyczka. Dzięki temu nie ma żadnej opłaty do branej pożyczki i oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło.