Styl pierwszych dam Polski i Ameryki

Pierwsze Damy pełnią funkcję reprezentacyjną, powinny więc jak najlepiej wyglądać u boku swoich mężów. Nic dziwnego, że wiele osób uważnie obserwuje ich gesty, zachowanie, a przede wszystkim stylizacje. Jak ubiera się polska Pierwsza Dama, a jaki styl ma Melanie Trump?

Polska Pierwsza Dama – jaki ma styl?

Już od początku kampanii wyborczej Agata Duda przyciągała uwagę nienaganny stylem. Przez stylistów porównywana była nawet do żon republikańskich polityków. Z jednej strony skromna, z drugiej szykowna, subtelnie podkreślała swoją figurę za pomocą garsonek, sukienek i zwiewnych bluzek, całości dopełniając butami na wysokim obcasie. Pierwsza Dama doskonale wie, jakie kolory dobrać do swojej karnacji czy fryzury. Dzięki krótkim włosom ma możliwość wybierania stylizacji eksponujących szyję, nie rezygnując przy tym także z możliwości podkreślenia talii. Żona Prezydenta wykazuje skromność także w doborze biżuterii, dzięki czemu wszystkie stylizacje wyglądają na lekkie i nieprzesadzone.

Po jakie marki sięga Agata Duda?

Pierwsza Dama zazwyczaj wybiera ubrania od rodzimych stylistek. Najbardziej lubi projekty Teresy Kopias czy Modesta. Często sięga także po projekty Mario Menezi, których fanką jest między innymi Justyna Steczkowska.

Styl Melanii Trump

Poprzednia Pierwsza Dama, Michelle Obama, wielokrotnie określana była mianem pierwszej tak stylowej żony prezydenta USA od czasów Jackie Kennedy. Nic więc dziwnego, że wszyscy zaczęli uważnie przyglądać się stylizacjom Melanii. Nie ulega wątpliwości, że Pierwsza Dama umie zadbać o to, by wyglądać stylowo. Doskonale podkreśla wszystkie atuty swojej figury, przede wszystkim długie nogi i wąską talię. Jednocześnie ubiera się stosownie do okazji, wyglądając przy tym niezwykle kobieco. Pierwsza Dama Ameryki najczęściej sięga po czerń, biel i brązy, chociaż zdarza się jej także wybrać stroje w wyrazistych kolorach. Jednym z ulubionych elementów garderoby Melanii są dwurzędowe płaszcze, noszone tak, jak robią to największe fashionistki – narzucone na ramiona.

Jakie marki wybiera Melania?

W garderobie Pierwszej Damy panuje przede wszystkim różnorodność. Żona 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawiała się już w kreacjach od Alexandra McQueena, Michaela Korsa czy Ralpha Laurena. Są jednak elementy garderoby, które Melania Trump zdecydowanie lubi najbardziej – okulary Gucci oraz buty Christiana Laboutina.