Jak stylowo ubierać się do pracy?

Biurowy dress code narzuca pewne ograniczenia. Jednak istnieje wiele sposobów na to jak stylowo i modnie ubrać się do biura. Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju dodatki. Poniżej znajduje się kilka porad skierowanych do każdego kto chce wyróżniać się spośród biurowego tłumu.

Drobne dodatki

Nic tak nie podnosi poziomu oryginalności jak dobrze dobrana biżuteria. Może ona urozmaicić i rozświetlić każdą stylizację. Ważne aby dobrze współgrała z całą stylizacją i nie dominowała wyglądu. Obecnie hitem jest ręcznie robiona biżuteria, która jest unikalna. Jej największą zaletą jest unikalność – nikt nie będzie miał takiego samego egzemplarza. Ręcznie robione dodatki można kupić w sklepach z rękodziełem. Są sprzedawane przez artystów, którzy posiadają wyczucie i doskonały zmysł artystyczny.

Biżuterię można też zrobić samodzielne. W internecie dostępnych jest wiele półproduktów i akcesoriów do tworzenia naszyjników, bransoletek i kolczyków. Ograniczeniem staje się tylko wyobraźnia. Oryginalna biżuteria w połączeniu z elegancją marynarką lub garsonką z pewnością urozmaici biurowy mundurek.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Połączenie spodni prasowanych w kant, marynarki i szpilek nie musi być nudne. Takimi ubraniami można się z powodzeniem bawić i kombinować. Ciekawe może być miksowanie kolorami. Nie trzeba ubierać się do kompletu, można spróbować połączyć przeciwstawne barwy. Czerwone spodnie i granatowa marynarka? Czemu nie? Warto czasem nieco odważniej ubrać się do pracy, pokazując tym samym niezależność i charyzmę. Aby osiągnąć oryginalny efekt można pobawić się też wzorami tkanin. Popularne stają się komplety w kratkę, psi ząb albo motywy kwiatowe. Te ostatnie idealne sprawdzają się w okresie wiosennym i letnim. Krata będzie świetna jesienią i zimą.

Zjawiskowe buty

Piękne buty mogą być wisienką na torcie każdej biurowej stylizacji i mogą sprawić, że nawet zwykły szary komplet będzie wyglądał rewelacyjnie. Potrzeba jednak mocnego akcentu – wyraźne kolory i rzucające się w oczy wzory mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.