podróże

5 pomysłów na tanie podróżowanie

Nikogo nie trzeba przekonywać, iż podróże to jeden z najciekawszych i najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie czasu. Jednak wiele osób rezygnuje z wymarzonych wycieczek – twierdząc, iż wyprawy w ciekawe miejsca nieodłącznie wiążą się z ponoszeniem zbyt dużych kosztów. A tymczasem wcale nie musi tak być. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych pomysłów.

Transport

Nie ulega wątpliwości, iż jednym z najdroższych elementów zagranicznych podróży jest właśnie transport – zwłaszcza samolotowy. Dlatego pierwszym krokiem w organizowaniu wycieczki powinno być zaplanowanie dotarcia do wymarzonego miejsca. W tym przypadku warto zarezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniędzy. Poza tym należy pamiętać o tym, iż większość linii lotniczych oferuje swoim klientom wiele promocji i zniżek – w zależności od miejsca przeznaczenia i terminu wylotu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się do newslettera, aby na bieżąco śledzić poszczególne oferty.

W przypadku miejsc znajdujących się stosunkowo blisko warto rozważyć podróż pociągiem bądź autobusem. Natomiast będąc już na miejscu przeznaczenia także należy wybierać najtańszy sposób podróżowania – w niektórych krajach będzie to wynajęcie samochodu, a w innych zakup biletu komunikacji miejskiej na kilka bądź kilkanaście dni.

Tani nocleg

Decydując się na zagraniczne podróże warto pamiętać o tym, iż zakwaterowanie to jedynie miejsce do spania – i dlatego nie musi posiadać pięciu gwiazdek. Dobrą metodą oszczędzania na noclegu jest wybór hosteli, które w większości europejskich miast mogą zaoferować czyste i porządne miejsce do spania. Warto pamiętać także o tym, iż hotele położone z dala od centrum w większości przypadków oferują dużo niższe ceny niż te zlokalizowane w ścisłym centrum. Można też skorzystać z oferty różnorodnych portali promocyjnych, na których nierzadko są dostępne bardzo promocyjne ceny noclegów.

Wyżywienie podczas podróży

Jak pokazują statystyki sporo środków finansowych przeznaczonych na zagraniczne podróże jest wydawanych na wyżywienie. W tym przypadku też można całkiem sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim należy unikać restauracji hotelowych i tych zlokalizowanych w samym centrum miasta. Czasami wystarczy odejść kilka przecznic dalej, aby cena posiłku znacząco zmalała. Dobrym rozwiązaniem jest robienie zakupów w lokalnych dyskontach i samodzielne przygotowywanie posiłków – o ile jest to możliwe w wybranym miejscu zakwaterowania.

Tanie zwiedzanie

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty pieniędzy jest przejrzenie lokalnych promocji na zwiedzanie miasta. Większość miast europejskich oferuje turystom sporo zniżek i rabatów, które mogą okazać się niezwykle korzystne – na przykład darmowe zwiedzanie muzeów w określone dni lub godziny, zniżki na bilety grupowe bądź ulgi dla studentów. Poza tym w wielu miastach znajduje się mnóstwo atrakcji, które można zobaczyć całkowicie za darmo. Dlatego obowiązkowo należy sprawdzić, co, gdzie i kiedy można zwiedzić w danym mieście za niewielkie kwoty bądź całkowicie darmowo.

Podróże poza sezonem

Jednym z najlepszych sposobów na tanie podróżowanie jest organizowanie wycieczek poza sezonem turystycznym. Chyba każdy turysta zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są określone kraje w najbardziej popularnych terminach – na przykład państwa z basenu Morza Śródziemnego w okresie wakacyjnym. A tymczasem wystarczy pojechać do Grecji, Włoch lub Hiszpanii w okresie wczesnojesiennym, aby skorzystać z dużych obniżek cen. Dodatkowa korzyść z takiego rozwiązania to zdecydowanie mniejsza liczba turystów.

Podróże to marzenie wielu osób. I nie warto z nich rezygnować – tym bardziej, iż wcale nie muszą wiązać się z ogromnymi nakładami finansowymi. Czasami wystarczy kilka sprawdzonych rozwiązań, aby za nieduże pieniądze zwiedzić kilka najpiękniejszych miejsc na świecie