• Home
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Książki na wakacje – Książki na podróż!
ksiazka

Książki na wakacje – Książki na podróż!

Lato jest to okres gdy mamy zdecydowanie więcej czasu, dzień jest dłuższy, a ludziom chce się więcej. Warto wykorzystać ten moment na nadrobienie zaległości czytelniczych. Oczekiwanie na samolot, czy autobus można umilić sobie ciekawą lekturą, a droga minie szybciej, kiedy czas ten poświęcimy na czytanie.

Książki na podróż

Wybierając książki na podróż warto wziąć nie tylko pod uwagę nasze zainteresowania, ale też fakt, że plaża czy lotnisko to raczej miejsca na lekturę lżejszą i sprawiającą radość. Nie ma więc sensu wybierać opasłych tomów biograficznych, książek historycznych czy innych bardziej ambitnych pozycji. Letnia lektura powinna być lekka i przyjemna.

Świetnie w tej roli sprawdzają się kryminały, jak na przykład powieść “Cienie” Wojciecha Chmielarza. Bardzo wciągająca pozycja z niebanalnym rozwinięciem akcji i zaskakującym zakończeniem. Inną propozycją jest książka “Seans w Domu Egipskim” Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego. Również jest to kryminał jednak pisany z przymrużeniem oka, osadzony w realiach retro i zaskakujący już w samej formie.  Dla miłośników prozy z uczuciem w tle idealna będzie książka Moyes Jojo “Moje serce w dwóch światach“. Tej autorki nie trzeba reklamować.

Najlepsze książki na wakacje dla dzieci

W czasie wakacji warto poświęcić też czas na zaszczepienie miłości do książek w naszych pociechach. Świetnie sprawdzą się jako “czasoumilacz” w podróży i zajmą uwagę dziecka. Świetną serię książek dla dzieci z morałem wydało wydawnictwo “Dwie Sowy“, historyjki o Felku i Toli, nie tylko uczą dzieci czytać, ale też pokazują jak radzić sobie z problemami.

Kultowy już wręcz Mikołajek sprawdza się jako lektura już kolejnego pokolenia dzieci. Cudowną książką dla dzieci jest dzieło Sary Pennypacker “Pax“. Opowiadanie porównywane do “Małego księcia“, pokazuje jak wielka jest siła przyjaźni, w sposób lekki opisuje trudne sytuacje i uczy dzieci, jak radzić sobie nawet z bardzo trudnymi emocjami. Warto kupić ją dziecku, ale też przeczytać samemu.