• Home
  • /
  • Podróże
  • /
  • Najciekawsze miejsca województwa zachodniopomorskiego – co zobaczyć? gdzie pojechać?

Najciekawsze miejsca województwa zachodniopomorskiego – co zobaczyć? gdzie pojechać?

Wypoczynek na terenie województwa zachodniopomorskiego może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Gdzie warto się wybrać? Jakie atrakcje uwzględnić w programie swej wycieczki?

 

Szczecin i jego skarby

 

Doskonałym punktem wypadowym dla dalszych wycieczek po terenie Pomorza będzie Szczecin. To miasto może się pochwalić zarówno bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową, jak i cennymi zabytkami. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

W trakcie zwiedzania Szczecina z pewnością trzeba zajrzeć do tutejszego Muzeum Narodowego. W jego skład wchodzi kilka oddziałów, w których można podziwiać ciekawe dzieła sztuki oraz poznawać dzieje miasta. Bardzo ważnym zabytkiem jest tu Zamek Książąt Pomorskich, w którego bryle łączą się ze sobą cechy typowe dla sztuki średniowiecza i renesansu. Spacer po Wałach Chrobrego, wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji – oto kolejne propozycje spędzania wolnego czasu na terenie Szczecina. Miasto to może też sporo zaoferować tym turystom, którzy stawiają na podziemne atrakcje. Z pewnością warto powędrować podziemną trasą turystyczną, która poświęcona została II wojnie światowej oraz wybrać się na spacer śladem pamiątek z okresu zimnej wojny. Będzie to wyjątkowe przeżycie dla każdego miłośnika historii.

Wokół Szczecina

 

W rejonie Szczecina skupiły się najwspanialsze atrakcje na Pomorzu, którym z pewnością warto poświęcić swój czas. Miłośników historii może oczarować Nowe Warpno, malownicze miasteczko, które urzeka ciekawymi zabytkami oraz układem urbanistycznym. Niezapomnianych wrażeń mogą też dostarczyć turystom wycieczki na teren wyspy Wolin, znanej z pięknej przyrody oraz Centrum Słowian i Wikingów. Ze Szczecina można się też dostać do Świnoujścia – miasta, które rozłożyło się na ponad 40 wyspach. Piękne plaże, Muzeum Rybołówstwa oraz wiekowe wille – oto najważniejsze atrakcje, jakie czekają w tym mieście na turystów.

Jak podróżować po terenie Pomorza?

 

Dla tych, którzy w czasie wakacji na Pomorzu chcą zobaczyć możliwie jak najwięcej ciekawych miejsc, dostęp do własnego środka transportu staje się sprawa bardzo ważną. Komunikacja miejska nie wszędzie dociera, a rozkład jazdy nie zawsze można dopasować do napiętego programu zwiedzania. Dla tych,którzy własny pojazd zostawili w domu, alternatywą okazuje się wypożyczalnia aut w Szczecinie . Można skorzystać z oferty na przykład wypożyczalni  KaizenRent zlokalizowanej przy ul. Cyryla i Metodego 20 . Dzięki temu można cieszyć się niezależnością oraz swobodą – rzeczami, dzięki którym odkrywanie atrakcji na Pomorzu stanie się jeszcze większą przyjemnością.