wyjazd

Gdzie pojechać na majówkę 2017?

W tym roku weekend majowy potrwa od piątkowego popołudnia aż do wtorku, a w przypadku osób, które wezmą trzech dni urlopu, nawet cały tydzień. Jest to więc doskonała okazja, by odpocząć, odwiedzić piękna miasta czy spędzić dzień w parku rozrywki. Gdzie najlepiej wybrać się na majówkę, by jak najlepiej wykorzystać ten czas?

Tropical Island

Majówka 2017 może być doskonałą okazją do odpoczynku. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko, by poczuć się jak w tropikach. Wystarczy udać się do Niemiec, gdzie zaledwie 60 km od Berlina znajduje się las tropikalny, laguna, zjeżdżalnia i sauny. Tropical Island to odpowiednie miejsce na zrelaksowanie się, a także na dobrą zabawę.

Plaże we Włoszech

Kolejną świetną propozycją na spędzenie majówki w 2017 roku jest malownicza plaża w San Remo. W maju we Włoszech temperatura sprzyja opalaniu czy kąpieli w morzu. Do tego cała okolica jest naprawdę piękna, dlatego prócz odpoczynku i opalenizny z majówki można przywieźć wspomnienia niezapomnianych widoków.

Amsterdam

To miejsce niezwykle atrakcyjne dla turystów. Jest połączeniem prowincjonalnego uroku i międzynarodowej metropolii. W holenderskim mieście znajduje się wiele pięknych kamieniczek, galerii i kameralnych teatrów oraz malarskich wystaw czy lokali muzycznych. Amsterdam jest więc miejscem idealnym dla wszystkich miłośników sztuki. Co więcej, w tym roku linie lotnicze oferują bilety z Polski w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu zagraniczny wyjazd na majówkę nie musi być wcale kosztowny.

Parki rozrywki

W przypadku osób, które lubią dobrą zabawę, odpowiednim pomysłem na spędzenie majówki będzie udanie się do stolicy klocków Lego. Jest to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, choć i dorośli w parku rozrywki będą bawić się równie dobrze co najmłodsi. Kolejne dni można za to przeznaczyć na zwiedzanie Danii, która słynie z wielu pięknych zabytków. Miłośnikom bajek do gustu przypaść może także paryski Disneyland pełen niezwykłych atrakcji takich jak Labirynt Alicji, nawiedzony dom czy kolejki górskie.

A co w Polsce?

W Polsce również znajduje się wiele miejsc odpowiednich na spędzenie majówki. Dla miłośników kajaków czy żaglówek najlepsze będą mazury. Zwolennicy bardziej aktywnego odpoczynku powinni natomiast wybrać się w góry. Czeka tam wiele górskich szlaków, które gwarantują nie tylko przyjemną wspinaczkę, ale także malownicze widoki. Miłośnicy zwiedzania i miejskiego gwaru mogą odwiedzić któreś z atrakcyjnych turystycznie miast takich jak Kraków czy Wrocław. Dużą popularnością podczas majówki cieszy się także Trójmiasto, gdzie można przechadzać się brzegiem plaży czy zobaczyć molo albo piękne Stare Miasto w Gdańsku.