• Home
  • /
  • Podróże
  • /
  • Jak wybrać torbę podróżną? Na co zwrócić uwagę?
bagaż

Jak wybrać torbę podróżną? Na co zwrócić uwagę?

Wybór torby podróżnej, wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Przy doborze powinno wziąć się pod uwagę kilka kwestii, które znacznie mogą przyczynić się do komfortu naszych wypraw turystycznych. Dobra torba podróżna pozwoli nam cieszyć się podróżą, a nie martwić o transport naszego bagażu.

Zanim jeszcze wybierzesz się do sklepu…

Zanim jeszcze wybierzesz się do sklepu, powinieneś/aś zadać sobie kilka pytań, które pozwolą Ci znacznie łatwiej i szybciej wyszukać produkt, które będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. W zależności od tego, jaki jest Twój “profil podróżnika”, w taki rodzaj torby podróżnej warto będzie w Twoim przypadku zainwestować.

Dla osób, które prowadzą przysłowiowe “życie na walizkach” i w podróże wyjeżdżają bardzo często, bardziej odpowiednie będą torby wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Te odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także inne zdarzenia, które są typowe dla dalekich podróży, będą “strzałem w 10”. Pozwolą one na korzystanie z nich przez dłuższy okres czasu i nie będzie konieczna ich wymiana już po paru wycieczkach.

Przy wyborze bagażu, ważny jest również środek transportu. W przypadku, gdy jako taki, wybierasz najczęściej samolot, będziesz musiał/a wziąć pod uwagę liczne obostrzenia dotyczące zarówno jego wagi, jak i samych wymiarów. Jeśli swoją torbę podróżną najczęściej umieszczasz w aucie, jedynym ograniczeniem będzie dla Ciebie pojemność własnego bagażnika.

Kolejną kwestią jest fakt, co w danej torbie masz zamiar przewozić. Jeśli mają to być rzeczy użytku codziennego, dobór torby nie powinien stanowić większych problemów. Te jednak z pewnością pojawią się, gdy poszukiwać będziemy walizki, która umożliwi bezpieczny przewóz rzeczy delikatnych.

I ostatnia, ale również niezwykle ważna rzecz, to sam wygląd torby podróżnej. Ten jednak pozostaje ściśle w kwestii indywidualnej.

Torba podróżna — jakie rozwiązania będą najbardziej odpowiednie dla Ciebie?

Walizki wykonywane są z odmiennych materiałów, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Te twarde (najczęściej z włókna szklanego) odpowiednie będą dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie ich bagażu. Miękkie, wykonane z tekstyliów, torby podróżne znakomicie sprawdzą się do transportu ubrań.

Niezwykle ważna jest w przypadku walizek również możliwość ich łatwego przemieszczania. Idealnie sprawdzą się tutaj torby na czterech kółkach, którymi można dowolnie manewrować. Jeśli mamy wystarczająco dużo siły, problemem nie będzie dla nas również noszenie toreb w ręku, czy na ramieniu.

Pozostałe kwestie związane z torbami podróżnymi, są już sprawą indywidualną. Przed ostateczną decyzją zaleca się jednak dokładne zapoznanie się z możliwościami danego produktu, co sprawi, że nie będziemy rozczarowani jego funkcjonalnościami.