• Home
  • /
  • Rodzina
  • /
  • Atrakcyjny i bezpieczny basenik ogrodowy dla dziecka

Atrakcyjny i bezpieczny basenik ogrodowy dla dziecka

Lato to czas, w którym dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Często spędzają czas w ogrodzie, aby pod okiem rodziców móc korzystać z uroków wakacyjnych rozrywek. Dla opiekunów najważniejsze jest to, by zapewnić swym pociechom ciekawą, ale przede wszystkim bezpieczną zabawę. Posiadanie ogrodu daje duże pole do popisu – można tam zorganizować świetną przestrzeń do zabawy. Atrakcyjnym pomysłem na spędzanie czasu jest basenik ogrodowy. Jak przygotować plac zabaw dla dziecka w ogrodzie by spełniał prawidłowo swe funkcje i nie stanowił niebezpieczeństwa?

Basen – najlepsza atrakcja na lato

Baseniki ogrodowe są niezastąpione przede wszystkim podczas upałów. Dzieci chętnie bawią się w wodzie, toteż taki basen to wielka atrakcja dla każdego malucha. Woda to jednak przestrzeń, w której szczególnie należy dbać o bezpieczeństwo najmłodszych i przestrzegać podstawowych reguł, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z głębokością.

Gdzie rozłożyć basen, by uniknąć niebezpieczeństw

Jednym z ważniejszych aspektów, przy przygotowywaniu przestrzeni basenowej, jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Musi to być płaski teren, bez kamieni, korzeni itp., z dala od drzew, a przede wszystkim od przewodów elektrycznych. Ważne, by był dobrze widoczny, aby móc cały czas monitorować bawiące się tam dziecko. Dla dodatkowego bezpieczeństwa warto umiejscawiać baseniki ogrodowe na specjalnych matach, które zapobiegną uszkodzeniu dnia i wypływowi wody.

Niemniej ważna kwestia czystości wody

Bezpieczeństwo w wodzie to nie tylko ryzyko utonięcia czy zakrztuszenia się. Istotny aspekt stanowi również higiena kąpieli i czystość wody. Zmiany w organizmie, takie jak zatrucia, spowodowane zanieczyszczeniem wody, mogą być bardzo niebezpieczne. W malutkich basenach wodę warto wymieniać codziennie. W tych większych, wymieniajmy wodę tak często jak to możliwe, należy też stosować chemię basenową o funkcjach dezynfekujących.

Aby basen cieszył dzieci i dorosłych

Basen dla dziecka nie potrzebuje wiele, by stać się atrakcyjnym miejscem do zabawy. Przebywanie w wodzie to rozrywka sama w sobie. Warto jednak jeszcze ją ulepszyć. Wybór baseników ogrodowych dla dzieci jest ogromny, można wybierać pomiędzy wielkościami, kolorami, kształtami. Motywy projektów niektórych basenów nawiązują do znanych bajek. Można dokupić i wrzucić do basenu dmuchane piłki i zabawki. Świetna zabawa gwarantowana.