pilot do tv

Netflix czy showmax? – porównanie ofert

Jeśli uwielbiasz filmy i seriale i już nie możesz doczekać się, aż najnowsze produkcje będą dostępne w telewizji, powinieneś skorzystać z serwisów, jak Netflix czy Showmax.? To właśnie dzięki nim na wyciągnięcie ręki możesz mieć dostęp do największych hitów kina. Pytanie pojawia się tylko jedno, na który serwis VOD się zdecydować. Zobacz, czym między sobą różnią się te oferty.

Czym jest Netflix i Showmax

Netflix i Showmax to znane zagraniczne serwisy VOD, które umożliwiają dostęp do polskich i zagranicznych seriali, filmów i produkcji dokumentalnych. W ramach miesięcznej opłaty można więc oglądać największe hity filmowe
w dowolnych ilościach i co najbardziej cieszy wszystkich fanów kina – bez reklam. Z usługi można korzystać na wielu urządzeniach, między innymi smartfonach, tabletach czy komputerze.

Różnica w cenie

Większość osób porównując te dwie usługi spojrzy w pierwszej kolejności na cenę abonamentu  obu z nich. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć znaczne różnice w miesięcznych kosztach.

Decydując się na usługę Netflix do wyboru mamy 3 pakiety:

 • podstawowy w cenie 34,00 zł – nie możemy tutaj liczyć na jakość HD,
  a tym bardziej jakość Ultra HD. Nieograniczoną ilość filmów, seriali
  i programów, możemy oglądać na telewizorze, laptopie, telefonie i tablecie, ale w tym pakiecie tylko na jednym ekranie jednocześnie.
 • standard – w tym pakiecie możemy już liczyć na jakość HD, ale za zdecydowanie wyższą cenę, ten pakiet kosztuje bowiem 43,00 zł. Możemy za to oglądać ulubione firmy jednocześnie na dwóch ekranach.
 • premium – cena tego pakietu to 52,00 zł, całkiem sporo, ale za to możemy cieszyć się jakością HD, a nawet Ultra HD. Możemy również oglądać filmy jednocześnie na czterech ekranach, co jest na pewno dużym plusem tego pakietu.

Porównując jedynie ceny Showmax wypada zdecydowanie lepiej. Miesiąc abonamentu kosztuje jedyne 19,90 zł. Nie mamy tutaj pakietów do wyboru, oferta jest bowiem tylko jedna. W Showmax możemy cieszyć się jakością HD  i to na 5 różnych urządzeniach. Mamy również możliwość założenia subkont dla członków rodziny, jednak wszystkie konta będą miały jeden wspólny limit.

Bardzo podobne oferty

Te dwa serwisy zdecydowanie więcej rzeczy łączy niż różni między sobą:

 • oba dostępne są na wielu różnych urządzeniach, jak tablety, smartfony, komputery czy telewizory Smart TV wielu różnych producentów
 • za miesięczny abonament można zapłacić kartą płatniczą, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem
 • oba serwisy pozwalają na pobieranie plików offline do pamięci urządzeń mobilnych
 • w obu przypadkach możemy również liczyć na polskie wersje językowe filmów czy seriali, dzięki lektorowi, napisom lub dubbingowi
 • oba zawierają bardzo duży wybór wielkich hitów filmowych, seriali oraz programów.

Trudno jest więc, bez przetestowania obu serwisów wybrać ten, który byłby dla nas lepszy i ciekawszy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przetestowanie ich obu i wyciągnięcie wniosków w praktyce.

Tak naprawdę największe różnice między serwisami zauważymy w bazie dostępnych filmów i seriali, które często są produkcjami na wyłączność lub są licencjonowane od wytwórni. Chociaż bazy materiałów w Netflix i Showmax są bardzo obszerne, to jednak propozycje filmowe znacznie się od siebie różnią. Tutaj już wszystko zależy od indywidualnego gustu odbiorcy, który na tej podstawie na pewno podejmie decyzje o wyborze serwisu.