• Home
  • /
  • Podróże
  • /
  • Wyjazd na ferie z małymi dziećmi – pomysły
zima

Wyjazd na ferie z małymi dziećmi – pomysły

Zima to czas, na który czeka każde dziecko. Można wtedy ulepić bałwana, zjeżdżać na nartach albo sankach, prowadzić bitwę na śnieżki, budować igloo – wymarzone zajęcia dla aktywnych dzieci. Jest to także czas odpoczynku odpoczynku od obowiązków szkolnych.

Wyprawa na południe

Dla każdego amatora białego puchu oczywistym rozwiązanie są ferie z dziećmi spędzone w górach. Można tam nauczyć się zjeżdżać na nartach w przedszkolach narciarskich, przemierzać śnieżne szlaki, a także spędzić czas w chatce w górach. To niesamowita przygoda dla każdego dziecka, które potem będzie miało szansę opowiedzieć o tym znajomym.

 

Na Mazury, nie w góry

Ci, którzy zakochani są w krainie polskich jezior z pewnością będą chcieli wybrać się na Mazury, gdzie ferie z dziećmi będą miały wyjątkowy charakter. Zamarznięte wody i otaczające je lasy pokryte śniegiem i szronem to z pewnością widok, który zachwyci każdego. Dodatkowo znajdują się tam liczne ośrodki wypoczynkowe czynne przez cały rok, które zapewniają rozrywkę nawet przy minusowych temperaturach. Można się nauczyć jeździć na łyżwach czy spróbować swoich sił w kartingu.

 

Nadmorska wyprawa

Choć wydaje się to mało przekonująca perspektywa, to na morzem również można spędzić ferie z dziećmi. Choć nie ma tutaj mowy o wypadzie na plażę, żeby się opalać, region nad Bałtykiem posiada liczne ośrodki turystyczne, które zdolne są przyjmować gości przez okrągły rok zapewniając im niezliczone okazje do aktywnego spędzenia wypoczynku.  Nad morzem znajdują się również kryte baseny, a których można skorzystać nawet, kiedy za oknem panują minusowe temperatury.

Tak naprawdę na ferie z dziećmi można wybrać się w każdy rejon Polski. Zwłaszcza, jeżeli posiada się rodzinę poza miejsce zamieszkania i pragnie się ją odwiedzić. Z całą pewnością w okolicy znajdą się miejsca, które można zwiedzić albo propozycje, jak spędzić czas poza domem i przeżyć niezapomnianą przygodę. Takie rzeczy powinny przypaść do gustu dzieciom w każdym wieku, a jeżeli dodatkowo spadnie śnieg i będą mogły nacieszyć się towarzystwem własnoręcznie ulepionego bałwana, tym lepiej.