• Home
  • /
  • Rodzina
  • /
  • Zabawki do ogrodu, które sprawdzą się latem
baseniki ogrodowe

Zabawki do ogrodu, które sprawdzą się latem

Lato to wakacje, co oznacza, że większość dzieci pozostaje w domu. Rodzice muszą zatem tak zorganizować im czas, by miały sporo rozrywki i ruchu. W końcu nie każdego dnia uda się z dziećmi wyjść gdzieś do miasta, poza tym bardzo wiele maluchów spędza wakacje na wsi, w domach z ogrodem. W jakie zabawki zainwestować, aby przez kilka ciepłych miesięcy dzieci miały co robić?

Baseniki ogrodowe dla dzieci do przydomowego ogrodu

Z pewnością baseniki ogrodowe dla dzieci to jedna z większych atrakcji. Trzeba oczywiście co jakiś czas czyścić je oraz wymieniać w nich wodę regularnie, jest to zatem jakiś dodatkowy koszt, zdecydowanie jednak cała sprawa warta jest zachodu. Dzieci mają bowiem świetną zabawę, nie nudzą się, przez cały dzień mogą dosłownie siedzieć w tym baseniku i chlapać się. Jeżeli dodatkowo dokupi się wodne zjeżdżalnie, szczególnie jeżeli basen jest odpowiednio duży, zabawa będzie jeszcze bardziej udana. Oczywiście z takiego basenu mogą korzystać również ludzie dorośli. Poza tym inwestycja tak naprawdę dla całej rodziny.

Ogrodowe trampoliny

Aby dzieci miały też odpowiednią dawkę tak potrzebnego im ruchu, do ogrodu warto kupić trampolinę. Jest to naprawdę bardzo popularna w Polsce rzecz, w wielu ogródkach stoją już trampoliny. Kto jeszcze nie ma swojej powinien naprawdę szybko naprawić ten błąd. Trampoliny używane z umiarem i nie będą miały negatywnych konsekwencji dla zdrowia dzieci. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, aby trampoliny były kupione w pewnych źródłach, miały atesty bezpieczeństwa.

Huśtawki

Huśtawka powinna znajdować się w każdym ogrodzie. Uwielbiają korzystać z niej zarówno maluszki, jak również trochę starsze dzieci. I chociaż huśtawka nie jest typową zabawką, daje ogromnie dużo frajdy, a czasami też uspokaja. Poza tym na wakacje zawsze warto kupić też paletki do grania w badmintona albo stół do tenisa stołowego dla dzieci.

Większą inwestycją może być stolik do gry w piłkarzyki, który z pewnością stanie się główną atrakcją wszystkich okolicznych dzieci. Poza tym jeżeli miejsce w ogródku pozwala, można również zawiesić siatkę do gry w siatkówkę, aby zachęcić dzieci do jak największej ilości ruchu i gier zespołowych. Tego typu rzeczy pozwalają również na aktywne spędzanie czasu wspólnie z rodzicami lub innymi, dorosłymi członkami rodziny.