• Home
  • /
  • Technologie
  • /
  • 5 aplikacji na smartfon, które pomogą Ci w zarządzaniu czasem
smartphone

5 aplikacji na smartfon, które pomogą Ci w zarządzaniu czasem

Obowiązków i spraw do załatwienia w ciągu dnia mamy wiele. Czasem potrafią się “skumulować” i wtedy łatwo o wrażenie, że brakuje nam dodatkowych rąk, a doba staje się za krótka. A gdzie w tym wszystkim jeszcze znaleźć czas na odpoczynek, na chwilę dla siebie? W natłoku bardzo łatwo się też pogubić, o czymś zapomnieć. W takich chwilach pomocne są aplikacje do zarządzania czasem.

Aplikacje ułatwiają życie

Aplikacje do zarządzania czasem służą do zapisania i rozplanowania zadań, dzięki temu nadają życiu rytm, a zadania mogą być wykonane szybciej i efektywniej oraz na pewno nie zostaną zapomniane. Aplikacje te są bardzo popularne, łatwo dostępne, można je zainstalować zarówno na komputerze, tablecie jak i smartfonie (co ma znaczenie np. w podróży).

Lista 5 najpopularniejszych aplikacji

1. Kalendarz Google – internetowy kalendarz dostępny dla posiadaczy konta Gmail. Daje możliwość tworzenia kilku kalendarzy (prywatny, służbowy), wyróżniania ich poprzez oznaczanie inną kolorystyką, ustawiania przypomnień, zapraszania do wspólnych wydarzeń innych uczestników będących również użytkownikami kalendarza.

2. Any. do i Any.do Calendar – notes i kalendarz do zapisywania zadań do wykonania i spraw do załatwienia w najbliższym czasie oraz w bliżej nieokreślonej przyszłości. Prosty i łatwy w obsłudze. Posiada usprawnienia w postaci podpowiadania np. podczas wpisu “zadzwonić do…” wyświetla listę kontaktów.

3. Mailbox – ładna i poręczna aplikacja służąca do jednoczesnego zarządzania kilkoma kontami mailowymi. Posiada bardzo pożyteczną funkcję, mianowicie pozwala odkładać odpowiedź na maile w czasie – jeśli zaznaczymy, że na dany mail chcemy odpisać za 3 dni, mail zniknie z widoku i powróci w dniu, kiedy mamy odpowiedzieć.

4. Evernote – to najpopularniejsza i najbardziej lubiana aplikacja. Pozwala na zapisywanie dosłownie wszystkiego: pomysłów, projektów, tworzenie notatek, planów, zapisywania ważnych adresów, numerów, zdjęć, nagrań wideo, stron internetowych lub wycinków z niej. Umożliwia pracę w trybie także w trybie off line. Jest dostępna na wszystkie platformy.

5. It’s focus time! – to aplikacja, która przypomni o porze na odpoczynek. Po 45 minutach odmierzanego czasu na pracę, głośny dzwonek oznajmia 15 – minutową przerwę. Kolejny głośny dzwonek wezwie do pracy.

Aplikacji do zarządzania czasem jest wiele. Jedne są proste, z podstawowymi funkcjami, drugie bardziej złożone, skomplikowane. Warto je przejrzeć, zapoznać się z ich funkcjami i wybrać dla siebie najlepszą lub najlepsze.