laptop

Laptop dla gimnazjalisty

Obecnie komputer jest potrzebny każdemu uczniowi, nawet temu w wieku gimnazjalnym. Brak dostępu do internetu i komputera znacznie utrudnia proces edukacji. Warto więc pomyśleć o komputerze osobistym, by dziecko bez przeszkód mogło odrabiać prace domowe i przygotowywać niezbędne na zajęcia materiały. Pojawia się jednak problem – jak wybrać najlepszy laptop dla gimnazjalisty?

Przyszłościowa perspektywa

Przy zakupie laptopa warto myśleć przyszłościowo. Lepiej zainwestować w nieco droższy sprzęt, który posłuży przez kilka lat, niż oszczędzać poprzez zakup starszych technologii, które spowodują, że wymiana laptopa będzie konieczna znacznie szybciej. Laptop powinien mieć również możliwość rozbudowy o kolejne kości pamięci operacyjnej RAM czy dedykowane układy graficzne.

Wszechstronność

Edytory tekstu i arkusze kalkulacyjne to nie wszystko. Laptop dla gimnazjalisty musi być jak najbardziej wszechstronny. Powinien umożliwiać komfortowe surfowanie po internecie, a także odpalenie gier – również tych najnowszych. Niekoniecznie trzeba jednak sięgać po najdroższe rozwiązania. Wystarczy już solidna karta graficzna, procesor i odpowiedni zapas pamięci RAM.

Parametry

Laptop dla gimnazjalisty powinien mieć także odpowiednie parametry. Na samym początku należy zdecydować miedzy innymi o rozmiarze matrycy. Jeśli komputer ma być wykorzystywany przede wszystkim w domu, najlepiej wybrać jak największą, jeśli jednak będzie często transportowany, najlepiej sięgać po urządzenia z matrycami około 13 cali. Laptopy z dedykowanymi, zewnętrznymi kartami graficznymi to z kolei doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zapalonych graczy. Warto także pamiętać o sprawdzeniu pamięci RAM – im jej więcej, tym lepiej. Nie należy jednak popadać w skrajności – od 4 do 8 GB pamięci operacyjnej na pewno wystarczy. Istotna jest jednak także pamięć wewnętrzna, ponieważ mały dysk uniemożliwi kompleksowe korzystanie z laptopa, natomiast zbyt duży znacznie podwyższy jego cenę. Najlepiej postawić więc na dysku SSD, które umożliwiają szybki dostęp do danych i są o wiele trwalsze.

Porty

Laptop dla gimnazjalisty koniecznie musi posiadać także odpowiednią ilość portów. Najlepiej, by posiadał parę interfejsów USB 2.0 oraz USB 3.0. Powinien być wyposażony także w wejście jack audio oraz HDMI, dzięki któremu możliwe będzie podłączenie laptopa do monitora czy telewizora.