Nowy iPad – czy wart jest swojej ceny?

Nowy model tabletu Apple – iPad 2017 – to następca iPada Air. Wizualnie wygląda niemal tak samo, ma również te same wymiary i masę. Posiada jedynie parę udogodnień, takich jak czytnik linii papilarnych czy brak przycisku wyciszenia z boku urządzenia. Może pojawić się więc pytanie, czy najnowszy model iPada rzeczywiście jest wart swojej ceny?

Czym różni się iPad 2017 od iPada Air?

Z pewnością istnieje duża różnica pomiędzy szybkością działania aplikacji, systemu czy przeglądarki obu urządzeń. iPad 2017 jest po prostu znacznie szybszy, a więc komfort korzystania z tabletu zdecydowanie wzrasta. iPad 2017 posiada również większą pamięć RAM, szybszy procesor i pozwala na uruchamianie większej ilości zakładek w przeglądarce. iPad 2017 wyglądem nie różni się więc praktycznie od iPada Air, ale podczas użytkowania można zauważyć, że jest jego ulepszoną, a przede wszystkim szybszą wersją.

iPad Air 2 a iPad 2017

Nie warto jednak wymieniać na nowszy model tabletu iPada Air 2. Jest to bowiem urządzenie o bardzo dobrej prędkości działania, w dodatku posiada bezpośrednio zespolony ze szkłem, zdecydowanie lepszy ekran niż tegoroczny tablet. Jest także nieco lżejszy i chudszy. Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry tabletów, tak naprawdę są do siebie bardzo podobne. Oba urządzenia posiadają czytnik Touch ID i taką samą pamięć RAM. Różnice można dostrzec jedynie w wydajności procesora czy układu graficznego.

Jakie są wady iPada 2017?

W sieci coraz więcej jest negatywnych głosów odnośnie nowego urządzenia firmy Apple. iPad 2017 krytykowany jest przede wszystkim za grubość i masę, którą można przyrównać do iPada Air pierwszej generacji. Największe niezadowolenie wzbudza jednak ekran tabletu, który został wykonany z tańszego i mniej nowoczesnego panelu niż w przypadku jego poprzednika. O ile ważną nowością w iPadzie Air 2 było zastosowanie zaawansowanego wyświetlacza Retina, o tyle teraz iPad cofa się w technologii i sięga po dawne rozwiązania. Nie ma już laminacji ekranu ani zewnętrznej powłoki antyrefleksyjnej.