cienie pod oczami

5 sposobów na cienie i worki pod oczami

Żadna z kobiet nie lubi cieni i worków pod oczami, które bardzo łatwo mogą pojawić się jako oznaka zmęczenia lub braku snu. Na szczęście, istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, aby nieestetyczne worki pod oczami już nas nie dotyczyły. Worki pod oczami – tak się ich pozbędziesz wykorzystując popularne warzywa

Pierwszym sprawdzonym sposobem jest wykonanie specjalnego okładu ze schłodzonych plastrów ogórka. Zimny okład będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku opuchlizny, dodatkowo sam ogórek jako warzywo zawiera flawonoidy oraz przeciwutleniacze, które zmniejszają zaczerwienienia.

Drugi sposób to wykorzystanie ziemniaka. Okład możesz wykonać z warzywa pociętego w plastry, ale możesz też zetrzeć go na tarce. Tak, jak w przypadku ogórka, ziemniak również powinien zostać uprzednio dobrze schłodzony. Przede wszystkim warzywo to posiada właściwości ściągające, a co za tym idzie może okazać się idealnym rozwiązaniem na zatrzymaną wodę pod oczami.

Zioła także mogą pomóc

Trzecim naturalnym specyfikiem, który może zlikwidować worki pod oczami jest rumianek. Wystarczy zaparzyć dwie torebki rumianku, a po przestudzeniu wykonać kompres na oczy na około 10-15 minut. Jednak, aby uzyskać pożądany efekt najlepiej jest wykonywać okład co najmniej przez kilka dni. Dzięki temu oczy nie będą już wyglądały na takie zmęczone, a opuchlizna powinna ustąpić.

Nie zapominaj także o odpowiedniej pielęgnacji

Czwartym sposobem jest odpowiednia kuracja preparatami witaminowymi. Skóra wokół oczu jest miejscem szczególnie wrażliwym, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji, o której nie wolno zapominać. Aby zachować młodość i zapomnieć o przypadłościach takich jak worki pod oczami warto stosować preparaty witaminowe, a dokładniej kosmetyki z witaminą E, F oraz C. Odpowiednie stymulowanie kolagenu, a także odmładzanie i zapobieganie działaniu wolnych rodników to klucz do sukcesu.

No i piątym patentem, równie ważnym jest także regularne nawilżanie skóry wokół oczu, a także ochrona skóry przed mocnymi podrażnieniami słonecznymi.