koturny

Buty na koturnie – do czego nosić by wyglądać modnie?

Buty na koturnie od dłuższego już czasu królują na naszych ulicach. Najczęściej chodzimy w sandałach na koturnie, ale i półbuty, a nawet sportowe obuwie znalazło swoje zwolenniczki. Koturny są dużo wygodniejsze od butów na obcasie i dużo ładniej wyglądają niż platformy. To są ich podstawowe zalety dzięki, którym podbiły nasze serca. 

Czasami słyszy się użycie wymienne nazwy koturny i platformy. To nie jest to samo. Koturny mają klin od pięty do śródstopia. Platformy mają zgrubienie na całej długości stopy. Koturny zdobyły całą rzeszę wiernych fanek. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim dodają nam centymetrów. Są wygodniejsze niż szpilki i świetnie sprawdzają się w letnich stylizacjach. A teraz przejdźmy do konkretów.

Komu pasują koturny?

Wbrew pozorom nie każdej kobiecie pasują buty na koturnie. Nie są one tak delikatne jak buty na obcasie. Wprawdzie dodają nam centymetrów, ale nie każda sylwetka dobrze prezentuje się w butach na koturnie. Idealnie sprawdzają się dla kobiet, które mają długie i szczupłe nogi. Dodatkowo jeżeli kobieta ma szerokie ramiona i duży biust koturny będą stanowiły balans dla sylwetki.
A kto nie powinien nosić butów na koturnie? Nie są one wskazane dla kobiet niskich o delikatnej, szczupłej budowie i krótkich nogach. Koturny prawią, że sylwetka będzie wydawała się bardziej ociężała.
Kobiety o małych stopach w koturnach będą wyglądały jak by miały „kopyta”.

Do czego nosić koturny?

Uwielbiamy koturny w sezonie letnim. Sandały na koturnie pięknie komponują się z letnimi, zwiewnymi sukienkami, czy spódnicami. Koturny idealnie wpisują się w styl boho, czy cygański, czyli charakteryzujący się luźniejszą formą.
Półbuty na koturnie sprawdzają się również jako buty do pracy. Chociaż tu dominuje kolor czarny, czasami akceptowany jest beż.
Buty na koturnie świetnie wyglądają również w klasycznym zestawieniu z dżinsami. Musimy tu jednak uważać na rurki, gdyż wtedy noga sprawia wrażenie nieproporcjonalnej. Stopa jest duża i masywna. Dużo lepiej koturny wyglądają w stylizacji z szerokimi nogawkami.

Buty na koturnie są w bardzo różnych fasonach. Pod koniec sezonu zawsze są najlepsze wyprzedaże. Można kupić buty z kończących się kolekcji, które nadal będą świetnie sprawdzały się w kolejnym sezonie. Od kilku sezonów bardzo popularne są buty sportowe na koturnie. Nie ma się co dziwić popularności, którą osiągnęły. Są to buty wygodne. Świetnie komponują się z dżinsami, a jednocześnie nie są typowo sportowym obuwiem. Nadają stylizacji pewien pazur. Rys zadziorności, który zwraca uwagę na stylizację i noszącą ją kobietę.
Największą jednak popularnością, niezmiennie od kilku sezonów, cieszą się sandały na koturnie. Nie wyobrażamy sobie letnich stylizacji bez tych butów. Są piękne, wygodne i nadają nam lekkości w połączenie ze zwiewną, lekką sukienką. To właśnie ten model butów na koturnie proponują nam najlepsze wyprzedaże. I warto na nie się skusić, gdyż wszystko wskazuje na to, że buty na koturnie będą królowały w naszych stylizacjach jeszcze nie jeden sezon.