Jak dbać o włosy zimą

Choć latem włosy mogą w pewnych względach zyskiwać atrakcyjny wygląd – słońce rozjaśnia je, nadając im złote refleksy, a słona bryza sprawia, że są puszyste, lato nie jest dla nich łatwym okresem i po jego zakończeniu zwykle okazuje się, że włosy są zniszczone, przesuszone i łamliwe. Włosy po lecie potrzebują więc intensywnej regeneracji, głównie w celu przywrócenia im nawilżenia.  Jak pielęgnować włosy w sezonie jesienno-zimowym, aby zregenerować je po lecie oraz uchronić przed mrozem oraz suchym powietrzem?

Maski to podstawa

Kiedy włosy są wysuszone i zaczynają się kruszyć, zwykła odżywka stosowana po każdym myciu nie wystarczy. Trzeba zaopatrzyć się w silnie nawilżającą, odżywczą maskę i sięgać po nią najlepiej raz w tygodniu. Produkt powinno się nałożyć na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy, a następnie przykryć folią i ręcznikiem. Taki kompres zapewni ciepło, ono zaś wpłynie na aktywizację dobroczynnych składników zawartych w masce.

Taka pielęgnacja włosów da skutki już po pierwszym razie – pasma staną się bardziej sprężyste i lśniące. Zniszczone końce zaś warto podciąć, co sprawi, że cała fryzura od razu nabierze świeższego i zdrowszego wyglądu. Kiedy zaś końce nie są mocno zniszczone, należy pielęgnować je specjalnym serum, jedwabiem lub olejkiem.

Kiedy potrzebna jest intensywna pielęgnacja?

Gdy słońce i morska woda pogorszyły stan już zniszczonych włosów, na przykład rozjaśnionych, potrzebne mogą być specjalistyczne działania. Na łamliwe włosy nie działa wiele powszechnie dostępnych produktów. Kiedy chcemy uratować pasma przed wykruszeniem się lub koniecznością obcięcia, warto zaopatrzyć się w specjalny rekonstruktor. Są to zwykle zestawy intensywnie regenerujących kosmetyków proteinowych, które nakłada się na włosy na ściśle określony czas i w odpowiedniej kolejności. Takie produkty ma w swej ofercie marka Joico, a także Chenice.

Podobne zabiegi można również wykonać u fryzjera. Dobre efekty dadzą też zabiegi w salonach polegające na nałożeniu na włosy silnie regenerującej ampułki – takie produkty są mocno skoncentrowane, działają więc dużo lepiej niż zwykłe maski. Pokryte produktem włosy powinny zostać poddane działaniu sauny, co zapewni im mocne odżywienie i nawilżenie.