biżuteria

Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy?

Poszukując odpowiedniej biżuterii, warto jest zwrócić uwagę na to, aby współgrała z typem urody. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jakich dodatkach będą najlepiej wyglądały. Wyjątkowo istotne jest dopasowanie rodzaju noszonych ozdób do kształtu twarzy. Elementy takie jak kolczyki mogą podkreślić pożądane cechy wyglądu i nadać obliczu odpowiednich proporcji. Jaką biżuterię wybrać, aby cieszyć się efektem dopasowania?

Kolczyki wysmuklające

Ogromny wpływ na postrzegane proporcje twarzy ma dobór odpowiednich kolczyków. Osoby o szerokich i okrągłych obliczach mogą być zadowolone z wyboru kolczyków wiszących. Dla uzyskania szczególnego efektu wyszczuplenia, warto decydować się na podłużne zawieszki. Do najmodniejszych wzorów należą podłużne łezki oraz smukłe liście lub pióra. Najbardziej wygodnymi do noszenia na co dzień są kolczyki przylegające do płatka ucha. Osoby chcące wywołać wrażenie wysmuklenia swojej twarzy, powinny zdecydować się na wąskie, podłużne elementy. Para wiszących kolczyków na specjalną okazję o długości co najmniej 2 cm, zapewni wizualne wyszczuplenie zarówno buzi, jak i szyi.

Kolczyki dla twarzy pociągłych

Panie o szczupłych twarzach mogą być bardziej zadowolone z krótszych kolczyków. Do szczególnie polecanych należą modele przylegające do płatka ucha. Sprawdzą się tutaj wszystkie okrągłe i kwadratowe wzory. Ważne, aby wybierane elementy nie posiadały podłużnego kształtu. Kolczykami odpowiednimi na specjalne okazje dla osób o pociągłych twarzach będą okrągłe, bogato zdobione egzemplarze. Osoby chcące zdecydować się na wiszące modele, powinny wybrać te z szerszymi zawieszkami. Dobrze będą wyglądały krótsze klipsy do uszu lub kolczyki z motywami kół lub kwadratów.

Wybór odpowiedniego naszyjnika

Tym, co wpływa na postrzeganie proporcji twarzy jest również biżuteria noszona na szyi. Odpowiednio dobrany naszyjnik to ten, który układa się inaczej niż linia żuchwy. Istotne jest również to, aby kształt zawieszki nie odzwierciedlał kształtu twarzy. Osoby o pociągłym, owalnym obliczu powinny decydować się na dłuższe naszyjniki z zawieszkami, które nie są okrągłe. Krótkie i okrągłe modele będą za to pasowały paniom o twarzach szczupłych, ale z ostro zarysowaną linią żuchwy. Często nazywa się je twarzami trójkątnymi. Poszukując efektu wyszczuplenia, warto decydować się na modele z długimi łańcuszkami. Osoby, których twarze są kwadratowe lub prostokątne powinny wybierać okrągłe i owalne zawieszki. Okrągłym obliczom odpowiednich proporcji nadadzą naszyjniki o smukłym i zaostrzonym kształcie.

Wpływ biżuterii na wygląd

Odpowiednio dopasowane ozdoby pozwolą cieszyć się upragnionym efektem. Dopasowanie kształtu biżuterii do proporcji ciała i kreacji będzie miało ogromny wpływ na wygląd i samopoczucie. Decydując się na akcesoria z kamieniami warto dopasować ich kolor do barwy oczu. Pozwoli to jeszcze lepiej podkreślić wszystkie korzystne aspekty urody. Przemyślany dobór biżuterii pozwoli zamaskować wiele dysproporcji. To szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku tworzenia stylizacji na specjalne okazje.