loft37

Jak połączyć wygodę butów z modą?

Połączenie wygody butów i dostosowanie się do najnowszych trendów mody to zadanie, które może być dla wielu osób bardzo trudne do wykonania. Moda wydaje się czymś z natury niedostosowanym do normalnego, codziennego użytkowania. O wiele bardziej nastawionym na wizualny efekt niż na wygodę. Czy można połączyć te dwie, tak odległe rzeczy?

 

Czym jest wygoda i co dla nas znaczy?

Odpowiedzieć na pytanie o to czym jest wygoda nie jest wcale tak łatwo jakby się mogło wydawać. Wygodę najczęściej rozumie się intuicyjnie, bo i nie ma najczęściej wiele o tłumaczenia. Ot, to jest wygodne, w czym jest nam dobrze. Ale czy faktycznie tak jest? Czy faktycznie odpowiedź na tak postawione pytanie może być aż tak prosta? Wydaje się, że kwestia wygody jest o wiele bardziej złożona niż byśmy to chcieli najczęściej przyznać.

Doświadczenie podpowiada, że dla wielu osób wygodne jest to już znane i bliskie. Tak rozumiana wygoda ma dużo wspólnego z bezpieczeństwem. Wygodne jest więc to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i do czego nasze ciało zdążyło już się przystosować. A przecież to przystosowywanie się do rzeczy, albo też przystosowywanie się rzeczy do noszącej je osoby to proces. I nie zawsze proces, który przebiega w faktycznej, fizycznej rzeczywistości. Czasami po prostu przyzwyczajamy się do rzeczy, które na początku wygodne nie były, aż nagle takie się stają.

Patrząc z tak ustawionej perspektywy można powiedzieć, że wygodne jest to co nasze. To do czego jesteśmy przyzwyczajeni i to do czego przywykliśmy. Zarówno fizycznie – kiedy przyzwyczajają się nasze ciała, jak i mentalnie. Wygoda jest więc wyborem. Wygodne będzie to, co sami wybieramy i na tworzenie czego możemy mieć wpływ.  

 

Jak postrzega się to co modne?

To co modne zazwyczaj jest postrzegane jako jednocześnie niewygodne, czasami wręcz niemożliwe do założenia. Mówi się nawet o poświęcaniu się dla mody. Wydaje się, że gdzieś w pokładach naszej świadomości jest takie przekonanie, że modne jest to co obce. Modne jest więc to co jest do nas niedopasowane. To co wreszcie w jakiś sposób nieosiągalne. Taką postawę wobec mody podsycają najbardziej znani kreatorzy, prezentując koncepcje, które wydają się nie przystawać do realiów świata. Czy tak jednak musi być? Czy modę można okiełznać, przyswoić sobie i potraktować ją jak swoją?

 

Loft37 – buty idealnie dopasowane

Czy modne może być jednocześnie wygodne? Takie właśnie pytanie wydają się zadawać projektantki z warszawskiego teamu Loft37. Oferowane przez nie buty cechuje jedna zasadnicza cecha. Klienci mają bardzo duży wpływ na projekt i finalny kształt butów. Wybierając te właśnie buty mamy okazję połączyć to co modne, z tym co dla nas wygodne. Personalizując buty mamy okazję jednocześnie otrzymać modny produkt, jak i coś własnego i dopasowanego. W butach Loft37 można poczuć się jak czymś faktycznie naszym, w pełni oddającym nasz indywidualny charakter. Loft37 to moda oswojona. Buty są modne, inspirowane światowymi trendami, ale jednocześnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klientek.