odchudzanie

Jak szybko pozbyć się zbędnych kilogramów?

Nikt nie chce tracić wiele czasu i poświęcać wiele wysiłku na redukcję zbędnych kilogramów, nawet gdy jest to dla niego bardzo ważna kwestia. Jednak w niektórych przypadkach szybkie odchudzanie jest szczególnie pożądane, na przykład gdy szykuje się wielkie wyjście. Jak osiągnąć taki efekt gdy dodatkowo nie można lub nie chce się stosować diety? Wbrew pozorom, jest to do zrobienia.

Dieta nie zawsze możliwa 

Nie da się ukryć, że stosowanie diety podczas odchudzania może generować szczególnie dużo problemów. Wymaga to precyzyjnego robienia zakupów, długiego przyrządzania posiłków i spożywania ich w regularnych odstępach, a także wiedzy i kreatywności. Nie każdy ma czas czy środki, by sobie na to pozwolić. Wiele osób zwyczajnie nie jest też w stanie wytrwać na diecie. Wbrew temu, co mówią specjaliści, nawet w takich przypadkach można schudnąć.

Jak szybko schudnąć bez diety? 

Przede wszystkim warto wprowadzić do swojego życia ruch. Jeśli tylko ma się na to czas i ochotę, warto ruszać się jak najwięcej. Kiedy chce się schudnąć szybko, świetne efekty może dać naprawdę intensywny trening. Ruch jest nawet ważniejszy niż dieta, gdyż przyspiesza metabolizm, spala tkankę tłuszczową, a także wzmacnia mięśnie i modeluje ciało. Usprawnia też proces wydalania wody podskórnej, a pot sprzyja wydalaniu toksyn, efekty można więc zobaczyć już po kilku dniach.
Poza tym warto sięgnąć po dobre suplementy diety. Spalają one tkankę tłuszczową, poprawiają metabolizm, a także mogą działać na różne sposoby. Niektóre z nich, na przykład zawierające bromelinę, przedłużają uczucie sytości, dzięki czemu można jadać mniej, nawet nie stosując diety. Inne, zawierające na przykład chrom, zmniejszają ochotę na słodycze, co zwłaszcza w przypadku kochających je osób może przynieść doskonały rezultat odchudzający.
Wartym polecenia sposobem jest też picie dużych ilości czerwonej herbaty. Nie bez powodu jest ona zwana zabójcą tłuszczu. Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej, poprawia trawienie, nawadnia organizm, a także usprawnia pracę wątroby, co m.in. przyczynia się do efektywniejszego usuwania toksyn z organizmu.