Korale koloru koralowego

Korale, kiedyś kojarzone jedynie z ozdobą dojrzałych, eleganckich kobiet. Dziś z powodzeniem noszone są przez panie w każdym wieku, niemal do każdego rodzaju stroju. Warto jednak znać pewne zasady noszenia korali, dzięki którym wyeksponujemy ich piękno oraz podkreślimy nasz styl. 

Korale z kamieni szlachetnych

Tego typu ozdoby z kamieni naturalnych podkreślają elegancję oraz szyk. Doskonale sprawdzą się w wieczorowej stylizacji, jak i do biura. Korale drewniane, filcowe, zdobionePopularne, szczególnie u młodszych pań, są korale wykonane z drewna, ręcznie ozdabiane w różne wzory oraz kolory, jak również biżuteria wykonana z kulek filcowych. Tego typu korale będą pasowały do luźnego stylu miejskiego, do codziennego stroju do szkoły czy pracy, jak również na imprezę. Są świetną ozdobą, która podkreśli Twój indywidualizm. 

Korale a rodzaj dekoltu

Istotne znaczenie ma również dobór korali do rodzaju dekoltu. W przypadku dekoltów w kształcie łódki  lub półkokrągłych sprawdzą się korale tuż przy szyi. w przypadku dekoltu zabudowanego bądź golfu, najlepiej będą się prezentować korale długie. 

Korale a sylwetka

Warto również zwrócić uwagę na sylwetkę. Otóż panie o drobnej budowie i małym biuście powinny zrezygnować z dużych, okrągłych korali, które sprawia, że dana osoba zostanie przez nie przytłoczona. Z kolei panie o dużych kształtach  oraz obfitym biuście powinny stawiać na korale drobniejsze, lecz nie zupełnie małe,. gdyż takie zgubią się w masywności sylwetki.