twarz

Laserowe usuwanie blizn – ile kosztuje? Jak długo? Kiedy zacząć?

Blizny to dla wielu osób poważny problem, który utrudnia im podejmowanie kontaktów. Blizna jest niejednokrotnie traktowana jak stygmat powodujący nieśmiałość i wycofanie. Jest ona efektem wypadków, przebytych chorób i trądziku. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna pozwala na zażegnanie tego problemu.

 

Blizna kontra laser — kiedy zacząć terapię?

Używany do usunięcia blizn laser jest najskuteczniejszym sposobem na definitywne pozbycie się defektu. Zaskakująco dobre efekty sprawiają, że inne metody okazują się mało doskonałymi. Generalna zasada mająca duży wpływ na skuteczność terapii mówi o tym, że im szybciej pacjent podda się leczeniu laserem frakcyjnym, tym lepsze uzyska efekty.

Działanie lasera frakcyjnego w odniesieniu do powstałej blizny polega na wytworzeniu tysięcy mikrourazów w leczonym obszarze. Owe mikrourazy to tak naprawdę mikroskopijne dziurki, które w naturalny sposób otoczone są zdrową skórą. Ten zabieg styluluje skórę do tworzenia zdrowych i nowych włókien kolagenowych, które od wewnątrz poniekąd wypychają do góry blizny, sprawiając wyrównanie i wygładzenie powierzchni skóry.

 

Jak długo trwa usuwanie blizn laserem?

Długość terapii laserem jest bezpośrednio związana z obszarem, a także strukturą blizny. Jak już wspomnieliśmy, ważny jest także czas, w którym zostanie podjęte leczenie. Im blizna starsza, tym dłuższy będzie okres jej eliminacji.

Pierwsze efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, ale ten jest dopiero początek działania. Zazwyczaj konieczne jest powtórzenie zabiegu około 5-6 razy, ale zarówno częstotliwość kolejnych wizyt, jak i ich ilość, jest kwestią absolutnie indywidualną, ustalaną ze specjalistą. Optymalny odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi miesiąc.

 

Ile kosztuje usuwanie blizn?

Średni koszt usuwania blizn laserem rozpoczyna się od 1500 złotych za jeden zabieg. Należy pamiętać, że blizna jest wymagającym przeciwnikiem, a laser musi być użyty umiejętnie. W dobrym gabinecie terapia jest prawie bezbolesna i całkowicie bezpieczna.