typy sylwetek

Sprawdź, jaki jest Twój typ sylwetki i jak go modelować

Znajomość kształtu własnej sylwetki znacznie ułatwia dobór odpowiedniego stroju, mimo to wiele kobiet nie wie, jakie ubrania kupować, żeby prezentować się elegancko. Komponowanie garderoby może być łatwiejsze, niż się wydaje, jednak na początku trzeba zidentyfikować rodzaj sylwetki. Jak to zrobić?

Typy sylwetek kobiecych

Do najpopularniejszych sylwetek bez wątpienia należy klepsydra – ramiona i biodra mają zbliżoną szerokość, biodra są zaokrąglone. Takie kobiety posiadają widoczne wcięcie w talii, ciężar ciała jest rozmieszczony równomiernie zarówno w górnej, jak i dolnej części ciała.
Polecamy: typy sylwetek kobiecych – charakterystyka

Jeżeli biodra są szersze od ramion, widoczna jest spadzista linia ramion, a ciężar ciała skupiony jest w dolnej partii sylwetki tj. udach, pośladach, biodrach, jest to sylwetka trójkąt. 

Można wyróżnić również sylwetkę odwróconego trójkąta – w tym wypadku ramiona są szersze od bioder, taka kobieta posiada zazwyczaj duży biust, małe, często płaskie pośladki, ciężar jest skupiony w górnej części ciała.

Panie posiadające sylwetkę prostokąta zazwyczaj mają zbliżony rozmiar ramion, biustu i bioder, pupa jest nieduża, ciężar ciała rozłożony jest równomiernie.

Kolejny typ sylwetki to koło, Panie o takiej sylwetce posiadają talię oraz piersi większe od obwodu bioder i ramion. Koła mają zazwyczaj wystający brzuch i wąskie biodra.

Zasady ubierania dla klepsydry

Kobiety posiadające sylwetkę klepsydry przez niektórych uważane są za szczęściary. Większość Pań zazdrości klepsydrom ich krągłości oraz pięknego wcięcia w talii. Jak się ubierać mają taki typ sylwetki? Po pierwsze warto podkreślać atuty, czyli talię. Talia to najszczuplejsza cześć sylwetki, dlatego warto to wykorzystać. Klepsydry nie powinny poszerzać bioder, ani ramion, w tym celu warto unikać falbanek, żabotów oraz poduszek wszystkich w ramionach. Kobiece kształty bardzo dobre podkreślą okrągłe kieszenie, delikatne dodatki oraz wzory. Klepsydry doskonale prezentują się w spodniach o zwężanych nogawkach, spódnicach ołówkowych, koszulach i bluzkach z głębokimi dekoltami w literę V.

Zasady ubierania dla trójkąta

Kobiety o sylwetce trójkąta dobrze prezentują się w odzieży posiadającej dekolt w łódkę lub okrągły, dobrze sprawdzą się wzorzyste bluzki, t-shirty z aplikacjami w okolicach biustu. Trójkąty będą dobrze wyglądać również w ołówkowych oraz trapezowych spódnicach.Warto unikać odzieży wykonanej z ciężkiego materiału, która będzie przytłaczać sylwetkę.

Zasady ubierania dla odwróconego trójkąta

Odwrócony trójkąt nie powinien kupować ubrań, które mogą dodatkowo poszerzyć górną część sylwetki. Warto unikać ubrań z pagonami, poduszkami, żabotami, falbanami. Górna część garderoby powinna być ciemniejsza od dolnej. Warto zdecydować się na noszenie bransoletek, które doskonale odwrócą uwagę od dużego biustu. Odwrócony trójkąt będzie dobrze wyglądać w sukienkach i spódnicach rozkloszowanych, które poszerzą linię bioder.

Zasady ubierania dla prostokąta

Panie o sylwetce prostokąta powinny wybierać ubrania o zaokrąglonych kieszeniach, szczególnie w spodniach. Dobrze sprawdzą się modele zwężane na dole, trzeba za to unikać spodni o linii prostej, w nich prostokąty będą wyglądać niekorzystnie. Najlepiej wybierać odzież kobiecą, dość dopasowaną o zaokrąglonych kształtach.

Zasady ubierania dla koła

Kobiety posiadające sylwetkę typu koło powinny wybierać lekkie, zwiewne ubrania bez falban, żabotów itp. Dobrze sprawdzi się biżuteria w formie długich łańcuszków. Jeżeli chodzi o torebkę, najlepiej nosić taką noszoną w ręce, dzięki temu sylwetka będzie odciążona. Aby optycznie wyszczuplić sylwetkę, należy ubierać się zestawiając ze sobą kolory pionowo np. bluzka w jaśniejszym kolorze, sweterek w ciemniejszym i odwrotnie.

Polecamy: zuzanna_rutkowska_modelling